Andrzej Gwiazda: Ta walka trwa już od 70 lat

Ze stanu wojennego pamiętamy pałki, pamiętamy kraty więzienne, polewaczki i gazy. Ale gdy tylko kraty więzienne zatrzasnęły się szczelnie, gdy czołgi okopały się na skrzyżowaniach, nastąpiły procesy, które były poza naszą świadomością – mówił podczas V Marszu Wolności i Solidarności Andrzej Gwiazda, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych i NSZZ „Solidarność”,

„Stan wojenny toczył się nie tylko na ulicy.” – wspominał Andrzej Gwiazda. Sprawa Trybunału Konstytucyjnego znana jest nie od dziś – dodał.

– Stan wojenny toczył się również w gabinetach. I tak w lutym zmieniono prawo cywilne, ażeby nomenklatura partyjna mogła kraść oficjalnie. Natomiast 26 marca wpisano do ich konstytucji Trybunał Konstytucyjny – w marcu 1982 roku. Już wtedy przewidzieli, że jeśli dopuszczą do wyborów, to wynik może być nie po myśli partii. I to miał być ten kaganiec, że kiedy drugi raz sięgniemy do wolności, to go nam spróbują nałożyć – mówił Andrzej Gwiazda.

Były działacz opozycji nawiązał także do swojej przeszłości, kiedy – wraz z kolegami – wypisywał na murach nieprzyzwoite wierszyki o demokracji. Podkreślił, że demokracja była hasłem z którym bolszewicy weszli do naszego kraju.

– Bierut, Berman, Minc, Stefan Michnik itd., przysłani z Moskwy, mieli nas gnębić, pod osłoną hasła demokracji. Pod hasłem demokracji mordowali patriotów. Zamordowali rot. Witolda Pileckiego, „Nila”, „Inkę”, „Zaporę”. Nie wymienię wszystkich – jest ich tak wielu – nawet tych, których w tej chwili odkrywamy w ukrytych grobach – podkreślał Andrzej Gwiazda.

Andrzej Gwiazda stanowczo powiedział, że ta walka trwa już od 70 lat. Jest to walka o te same cele.

– Jeszcze nie wygraliśmy. Walka trwa i naszą rzeczą jest, żeby w tej walce zwyciężyć – mówił Andrzej Gwiazda.

Opozycjonista komunistyczny przytoczył także wpis internetowy przywódcy KOD-u, w którym pisał m.in.: „ Zdobędziemy szturmem wasze szkoły, wasze dzieci wyślemy za granicę i dopadniemy was. Jak nie was, to wasze dzieci”.

– On nam podaje program bezpośredni, szczegółowy – o co mamy walczyć.  Mamy walczyć o nasze szkoły. Mamy walczyć o nasze dzieci! – podkreślał Andrzej Gwiazda.

Zaznaczył także, że Polska nigdy nie zniknie, ale są do tego potrzebne miliony.

– Tutaj sam rząd nie wystarczy. Rząd jest dowództwem, ale żeby wygrać, musi mieć armię. Tą armią jesteśmy my. Mamy być armią wierną i patriotyczną – apelował Andrzej Gwiazda.

 


Pobierz

Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl