Członkom tureckich sił zbrojnych zakazano wyjazdów do Rosji

W związku ze wzrostem napięcia w stosunkach Moskwa-Ankara po zestrzeleniu przez tureckie lotnictwo rosyjskiego bombowca w pobliżu granicy syryjskiej dowództwo armii tureckiej zakazało członkom swoich sił zbrojnych wyjazdów urlopowych do Rosji.

Po zestrzeleniu w dniu 24 listopada rosyjskiego samolotu wojskowego stosunki między Turcją a Rosją przeżywają największy kryzys dyplomatyczny od czasów zimnej wojny.

Po tym incydencie Moskwa pierwsza zastosowała wobec Turcji retorsje w dziedzinie turystyki i w niektórych dziedzinach gospodarki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl