Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy wspierającą innowacje

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy dającą ulgi dla wspierających innowacje. Teraz ulga podatkowa dla inwestujących w innowacje będzie obowiązywać dwa lata.

Nowela zakłada zniesienie opodatkowania wkładu w postaci własności intelektualnej i przemysłowej. Ma to zwiększyć zakres komercjalizacji badań naukowych i współpracy nauki z biznesem, jak i przyczynić się do rozwoju venture capital.

Nowela wprowadza też zamknięty katalog kosztów kwalifikowanych na badania i rozwój – podlegających odliczeniu. Kwota kosztów kwalifikowanych nie mogłaby przekroczyć wielkości 10, 20 i 30 proc. w zależności od rodzaju poniesionych wydatków i wielkości przedsiębiorstw.

Poseł  Henryk Kowalczyk z PiS-u podkreśla, że w  kwestii innowacji jest wiele do zrobienia, jednak kierunek noweli jest dobry.

My w swoim programie wyborczym proponujemy, aby ulga podatkowa na innowacje liczona była podwójnie w stosunku do wartości innowacji. To dopiero może pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki. Ale to, co jest w tej ustawie, też jest jakimś krokiem w dobrym kierunku, więc cieszę się, że prezydent to podpisał. Wspiera jak widać innowacje i zależy mu na polskich przedsiębiorcach – mówi Henryk Kowalczyk.

Pierwsze czytanie złożonego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego projektu zmian ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności odbyło się w kwietniu.

Nowela podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ma wejść w życie od 1 stycznia 2016 r., z wyjątkiem art. 6, który ma obowiązywać od 1 października 2016 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl