Amerykańska Częstochowa: Bądź pozdrowiona Rodzino Radia Maryja!

Słuchacze Radia Maryja mieszkający w USA i Kanadzie uczestniczą dziś w XVII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Transmisję ze spotkania w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam. [oglądaj na żywo]

Wydarzenie o godz. 17.00 (11.00 czasu lokalnego) rozpoczęły wspólna modlitwa Anioł Pański i przedstawienie grup pielgrzymkowych. Polonię powitali o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago i przybyły z Torunia o. Piotr Dettlaff CSsR.

Bądź pozdrowiona Rodzino Radia Maryja! (…) Tutaj bije serce Polski – i za to wam kochani z całego serca dziękujemy. Za to, że jesteście, że wspieracie nasze posługiwanie modlitwą, cierpieniem, darem serca! Nie byłoby tego radia, nie byłoby tej telewizji, gdybyśmy nie byli przyjaciółmi, którzy patrzą w tę samą stronę – w stronę Nieba – podkreślił o. Piotr Dettlaff CSsR.

Wśród przybyłych do Amerykańskiej Częstochowy jest ks. bp Antoni Długosz. Wielki przyjaciel dzieci i Rodziny Radia Maryja zaśpiewał dla zebranych koncert. Wcześniej pielgrzymi wysłuchali także występu zespołu „Faustynki” pod dyrekcją ks. kan. Jana Śmigasiewicza, proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku.

O godz. 19.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego częstochowskiego. Podcza Eucharystii ksiądz biskup wygłosi także Słowo Boże.

Po Mszy świętej, o godz. 21.00 (15.00 czasu lokalnego), pielgrzymi połączą się duchowo z polską Częstochową w Apelu Jasnogórskim.

RIRM

drukuj