fot. PAP/EPA

Ambasador prof. A. Przyłębski kończy swoją misję dyplomatyczną w Berlinie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prof. Andrzej Przyłębski kończy swoją misję dyplomatyczną w Berlinie. Poniedziałek jest jego ostatnim dniem na stanowisku Ambasadora RP w Niemczech – potwierdza rzecznik prasowy ambasady, Magdalena Szuber-Zasacka.

Ambasador prof. Andrzej Przyłębski już w listopadzie 2021 roku, podczas uroczystego koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zapowiedział, że pozostanie w stolicy Niemiec tylko do końca stycznia 2022 roku. Podkreślał wówczas, że ambasada w Berlinie jest jedną z kluczowych polskich placówek zagranicznych na świecie.

Przyczyny priorytetowej pozycji polskiej placówki w Niemczech są oczywiste –„sąsiedztwo Polski i Niemiec jest trudne historycznie i niezwykle ważne gospodarczo”.

„Niemcy mają fundamentalne znaczenie dla kierunku rozwoju, a tym samym także dla dobrobytu Unii Europejskiej” – mówił wówczas prof. Andrzej Przyłębski.

Blisko sześć lat pełnienia mandatu ambasadora w Niemczech określił jako bardzo intensywne, naznaczone wieloma ważnymi przemówieniami, wykładami i wywiadami.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl