Aktywowano ponad 142 tysiące bonów o wartości ponad 122 mln zł

Aktywowano ponad 142 tysiące bonów o wartości ponad 122 mln zł – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonami turystycznymi zapłacono już ponad 2 tys. 200 razy.

Od 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny. Przysługuje on na każde dziecko do 18. roku życia i ma wartość 500 zł, w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami jego wartość jest dwa razy wyższa.

– Kiedy dowiedzieliśmy się, że bon będzie aktywny, będziemy mogli z niego skorzystać, od razu zaczęliśmy szukać możliwości spędzenia wspólnych wakacji i wykorzystania go w tym roku jak najszybciej – mówiła Jolanta Krzeszowiak, mama czwórki dzieci.

– Dla mnie, dla naszej rodziny jest bardzo atrakcyjną propozycją, zwłaszcza że nasz budżet został uszczuplony w wyniku kwarantanny – zaznaczyła z kolei pani Urszula.

Do wczoraj aktywowano ponad 142 tys. bonów o wartości 122 mln złotych. Czas na realizację bonu to prawie dwa lata – przypomniała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Ten bon będzie można zrealizować już w te wakacje. Ale przypomnijmy, czas na realizację wszyscy uprawnieni mają do końca marca 2022 roku – wskazała Jadwiga Emilewicz.

Bonem turystycznym zapłacimy za wakacyjne noclegi, kolonie czy wydarzenia turystyczne. Bon ma formę cyfrowego kodu, którym można płacić wielokrotnie, w różnych miejscach, aż do wyczerpania środków – podkreśliła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

– Ten kod trzeba pokazać w recepcji, u menedżera czy recepcjonisty i przyjdzie za chwilę potwierdzenie, że zapłaciliśmy polskim bonem turystycznym – powiedziała prof. Gertruda Uścińska.

Bonami można już płacić u 8 tys. 111 podmiotów turystycznych. Środki trafią m.in. do organizatorów wycieczek – zauważył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

– Tour operatorzy to jest krwiobieg turystyki, oni docierają do całego organizmu turystycznego, oni zasilają tych najmniejszych, zasilają przewodników, zasilają pilotów, zasilają przewoźników – powiedział Robert Andrzejczyk.

Listę podmiotów, u których można płacić bonem, znajdziemy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Aby skorzystać z bonu turystycznego należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. [tutaj] Można to zrobić za pomocą profilu zaufanego lub poprzez bankowość elektroniczną. Ci, którzy już aktywują bon, otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić podmiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em. Informacje o bonie  można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 22-11-22-111 lub przesłać pytania na adres email: [email protected].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl