Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wyróżniona przez Polską Komisję Akredytacyjną Certyfikatem Doskonałości Kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała prestiżowe wyróżnienie Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Mowa o Certyfikacie Doskonałości Kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała specjalne wyróżnienia – to Certyfikaty Doskonałości Kształcenia. Gala ich wręczenia odbyła się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Certyfikat jakości kształcenia przyznawany jest m.in. za dobre praktyki, które dostrzegamy w uczelniach w różnych kategoriach, w różnych grupach, które mogą być wykładnikiem jakości kształcenia, ale też benchmarkiem dla innych – wskazał przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, dr hab. inż. Janusz Uriasz.

Jak mówił dr hab. inż. Janusz Uriasz, to pewien wzorzec, z którego mogą czerpać inne uczelnie.

Prestiżowym certyfikatem może pochwalić się Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spośród wszystkich uczelni w Polsce tylko AKSiM otrzymała Certyfikat Doskonałości na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

– Ogromnie się cieszę z tej inicjatywy i z tego, że na sali są uczelnie, które dbają o jakość nauczania i są wyróżniające się w tym zakresie. Serdecznie Państwu z tego powodu gratuluję – podkreślił minister nauki i szkolnictwa wyższego, Dariusz Wieczorek.

Certyfikat „Zawsze dla studenta” został przyznany toruńskiej Akademii za działania podejmowane na rzecz studentów, cały system jakości kształcenia z zapewnieniem studentom możliwości rozwoju.

– Potwierdza, że ten kierunek kształcenia dziennikarzy jest ogromnie ważny. Nieustanie się rozwijamy – na co zwróciła Polska Komisja Akredytacyjna – naprawdę dysponujemy takim spektrum studiów, całego zaplecza, zarówno kompetencyjnego, ale też socjalnego. Dla studenta ważny jest nie tylko klimat i miejsce studiowania, ale jest ważne, gdzie żyje, jakie ma zaplecze – mówił rektor i profesor AKSiM, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Polska Komisja Akredytacyjna doceniła m.in. wsparcie studentów, możliwość rozwoju zarówno w telewizji internetowej Tilma, w studenckim Radiu SIM, jak  i dostępność praktyk – także tych w Radiu Maryja i TV Trwam.

– Nabywanie tego doświadczenia od ekspertów, od specjalistów, pod okiem tych ludzi – zaznaczył Piotr Cychowski, student AKSiM.

– To nie jest tylko wiedza teoretyczna, ale ta praktyczna, która w moim zawodzie – dziennikarza – jest najważniejsza – zwróciła uwagę Gabriela Kaźmierczak, studentka AKSiM.

– Prowadzę prognozę pogody, więc studenci przychodzący do naszej uczelni mają tak duże możliwości, że nic, tylko je wykorzystać – dodała.

Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia także na innych kierunkach: informatyce, informatyce medialnej, pielęgniarstwie, politologii, prawie i medycynie. AKSiM posiada także bardzo bogatą ofertę studiów podyplomowych – wśród nich prestiżowy kierunek MBA. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej Akademii: www.aksim.edu.pl.

TV Trwam News

drukuj