fot. PAP/EPA

Kazachstan: Francuz zmarł w rosyjskim kosmodromie Bajkonur

Obywatel Francji zmarł w wyniku odwodnienia po wielu dniach spędzonych na kazachskim stepie otaczającym teren rosyjskiego kosmodromu Bajkonur – poinformowała w czwartek agencja AFP. Wraz z ze zmarłym turystą przebywał również 27-letni obywatel Francji, który został aresztowany. Obiekt ten jest terenem wojskowym.

„Nasza ambasada w Astanie została poinformowana o śmierci francuskiego turysty” – przekazały AFP źródła we francuskiej służbie dyplomatycznej, po tym jak we wtorek rosyjskie władze poinformowały o śmierci Francuza.

24-letni młody człowiek zmarł w wyniku spowodowanego ekstremalnie wysokimi temperaturami odwodnienia, które pogorszyły choroby przewlekłe, na które cierpiał – poinformował rosyjski komitet śledczy zajmujący się sprawą.

Zatrzymany turysta, który przeżył podróż, został wypuszczony we wtorek po przesłuchaniu przed sądem wojskowym.

Obywatele Francji spędzili trzy dni na kazachskim stepie, aby dostać się do Bajkonuru, który jest uznawany za wyjątkowy obiekt historyczny przez miłośników ekstremalnych wypraw. Kosmodrom, który był celem wyprawy Francuzów, jest dzierżawiony przez Federację Rosyjską i nadal używany do wysyłania statków kosmicznych.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl