fot. flickr.com

Akcja zbierania podpisów do marszałka Sejmu

Rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją do marszałka Sejmu, aby ten wprowadził pod obrady izby wniosek o referendum w sprawie lasów i polskiej ziemi. Wniosek ten złożono 9 maja. Zebrano wówczas ponad 2 mln podpisów. Aktualnie ich liczba przekroczyła 2,6 mln, jednak Radosław Sikorski nadal nie zareagował.

Podpisy są nadal zbierane – podkreśla Anna Stefańska ze Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, koordynatorka akcji.

– Te podpisy są sukcesywnie donoszone. Wcześniej do pani marszałek, obecnie do pana marszałka Radosława Sikorskiego. Ustawa utknęła na szczeblu urzędniczym. Chcemy, żeby doszło do debaty w Sejmie i referendum – tłumaczy Anna Stefańska.

Według znowelizowanej w styczniu 2014 ustawy, Lasy Państwowe w ubiegłym i obecnym roku mają przekazać do budżetu po 800 mln zł. Z kolei od 2016 r. będą przekazywać do państwowej kasy dwa proc. wartości sprzedanego drewna.

Co więcej od przyszłego roku wejdą przepisy, które zezwalają na nieograniczoną sprzedaż polskiej ziemi obcokrajowcom. Petycję można podpisać na stronie: www.petycja.ekorozwoj.pl.

 

RIRM

drukuj