Akcja zapal Światło Wolności – w Pałacu Prezydenckim, KPRM, Sejmie i Senacie

Prezydent Andrzej Duda oraz kancelarie premiera, Sejmu i Senatu włączyły się we wtorek w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Okolicznościowe świece zapłonęły m.in. w oknie Pałacu Prezydenckiego.

Jak poinformowano na stronie prezydenta, w związku z 35. rocznicą wprowadzenia przez komunistyczne władze stanu wojennego w Polsce na Pałacu Prezydenckim o godz. 19.30 pojawiła się także okolicznościowa iluminacja.

Symboliczne świece zapłonęły ponadto w oknach kancelarii: Prezesa Rady Ministrów, Sejmu i Senatu.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, objętej honorowym patronatem przez prezydenta Andrzej Dudę, jest Instytut Pamięci Narodowej.

IPN zaapelował o upamiętnienie ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie w oknach 13 grudnia o 19.30 świecy. Akcja nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w Wigilię 1981 r. wykonało wielu mieszkańców Zachodu. Świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił Jan Paweł II, wezwał do tego też ówczesny prezydent USA Ronald Reagan.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl