Akcja straży pożarnej przeciwko wypalaniu traw

W województwie kujawsko-pomorskim rozpoczęła się kampania społeczna pt. Stop pożarom traw!

W Polsce w 2016 r. odnotowano blisko 130 tys. pożarów, wśród których ok. 36 tys. dotyczy traw na łąkach i nieużytkach rolnych. To 29 proc. wszystkich pożarów w kraju.

St. bryg. Janusz Halak ostrzegał przed niebezpieczeństwami wynikającymi z bezmyślnego wypalaniem traw i gleb.

– Często skutkiem tego typu pożarów może być utrata nie tylko zdrowia i życia, ale także dorobku całego życia, ponieważ pożar może objąć zabudowania gospodarcze. Mogą spalić się budynki szczególnie te na obszarach wiejskich o konstrukcji palnej. Celem tej akcji „Stop pożarom traw”, która rozpoczęła się pod patronatem MSWiA jest apelowanie do wszystkich, którzy jak pokazują statystyki, doprowadzają do tego typu pożarów, aby nie robili tego, nie wypalali traw nie wypalali nieużytków –  mówił Janusz Halak.

Co roku w całym kraju, kilka do kilkunastu osób traci życie na skutek pożarów wynikających z wypalania traw, a kilkadziesiąt ofiar zostaje rannych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl