Kolejny deszczowy dzień wiosny

Jak informuje IMGW, wschodnie krańce Europy oraz częściowo środkowa część kontynentu będą pod wpływem słabych wyżów. Nad pozostałym obszarem Europy dominować będą niże.

Nad Polską rozbuduje się wyż, jedynie południowy wschód kraju znajdzie się pod wpływem zatoki z pofalowanym frontem atmosferycznym. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie, jedynie południowo-wschodnie krańce kraju pozostawać będą w cieplejszym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosnąć.

W środę na północnym zachodzie i północy kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i opady deszczu. Miejscami na południu kraju opady będą o natężeniu umiarkowanym; prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 6 st. do 9 st., nieco cieplej tylko na północnym zachodzie i południowym wschodzie, do 12 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, tylko na południu kraju umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy kraju. Na południu i wschodzie okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od -1 st. na północnym wschodzie do 4 st. na południowym zachodzie, tylko lokalnie na południowym wschodzie 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl