Akcja sprzeciwu wobec przyjmowania uchodźców do Polski

Ruch Narodowy rozpoczyna organizację społecznej akcji sprzeciwu wobec przyjmowania uchodźców do Polski. W przyszłym tygodniu mają się odbyć manifestacje z udziałem członków ruchu, klubu Kukiz’15 oraz lokalnej społeczności, w miejscach do których mają być przyjmowani imigranci.

23 stycznia rozpocznie się protest w Białej Podlasce, a dzień później na Górze Kalwarii. Kolejny protest ma się odbyć w Podkowie Leśnej.

Poseł Robert Winnicki, z ugrupowania Kukiz’15 zaznacza, że w Europie mamy do czynienia z sytuacją patologiczną.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że zjawisko, z którym mamy do czynienia, w którym dominują młodzi mężczyźni, dominują emigranci ekonomiczni, to nie jest zjawisko uchodźców. To nie są uchodźcy, to są najeźdźcy. Trzeba bardzo jasno o tym mówić w przestrzeni publicznej. Mamy do czynienia z inwazją na terenie Europy i Polska musi się przed tą inwazją bronić, również w gronie krajów Europy Środkowej. Bardzo się cieszymy, że Europa Środkowa, Grupa Wyszehradzka jest ostoją zdrowego rozsądku, w tym względzie na tle pozostałych państw Unii Europejskiej – powiedział Robert Winnicki.

Z kolei lider Ruchu Kukiz’15 Paweł Kukiz chce, aby Polacy wypowiedzieli się na temat przyjmowania uchodźców w referendum. Ruch zamierza złożyć projekt uchwały Sejmu w tej sprawie.

RIRM

drukuj