„Akcja różańcowa w sieci”

Dziś rozpoczyna się 3. edycja „Akcji różańcowej w sieci”. Jest to zaproszenie do wspólnej modlitwy transmitowanej z domu biskupiego przez Internet.

Transmisje przeprowadzi diecezjalna telewizja internetowa „Dobre Media”.

Ksiądz biskup Edward Dajczak zaprasza wszystkich, szczególnie młodzież, ale nie tylko, aby włączyć się do wspólnej modlitwy. Idea ta powstała trzy lata temu, po naszym czuwaniu młodych w Skrzatuszu, które co roku odbywa się we wrześniu z taką myślą, żeby przedłużyć tę wspólnotę modlitewną, która wytwarza się między młodymi. Na tegorocznym czuwaniu w Skrzatuszu było prawie 6 tys. młodych ludzi z całej diecezji. Również w tym roku ks. biskup Edward Dajczak zaprosił do tego, żeby przez cały październik spotykać się wspólnie raz w tygodniu dzięki dobrodziejstwu, jakim jest internet, żeby modlić się wspólnie w różnych intencjach – powiedział ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Akcja polega na wspólnej modlitwie w każdą środę, o godzinie 21.00, przez cały październik. Na stronie internetowej diecezjalnego tygodnika „Gość Niedzielny” znajduje się formularz, gdzie można wpisywać intencje, które będą odczytane na początku modlitwy.

Październik to miesiąc, który w szczególny sposób jest poświęcony modlitwie różańcowej.

RIRM

drukuj