fot. twitter.com/LPanstwowe

Akcja Lasów Państwowych: „Leśne osocze, leśna krew”

Blisko 35 leśników wzięło udział w akcji krwiodawstwa „Leśne osocze, leśna krew”. Wydarzenie zorganizowano w siedzibie Nadleśnictwa Złotów. W inicjatywie uczestniczyli leśnicy z dwóch regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych: toruńskiej oraz pilskiej. W ramach akcji oddali krew i osocze, które posłużą m.in. do leczenia pacjentów z COVID-19.

Honorata Galczewska, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, podkreśliła, że leśnicy chętnie włączają się w inicjatywy, które mają na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Leśnicy zawsze chętnie pomagają. To widać zresztą szczególnie teraz, kiedy rozpoczęła się pandemia i nadal trwa. Wcześniej wspieraliśmy przede wszystkie placówki medyczne w zakupie środków indywidualnej ochrony, ale także sprzętu medycznego. Natomiast w bieżącym roku wspieramy ludzi oddając czy to krew, czy osocze. Pomaganie mamy po prostu w naturze – wskazała Honorata Galczewska.

Następna zbiórka krwi z udziałem toruńskich leśników ma się odbyć tuż przed rozpoczęciem wakacji. Akcja „Leśne osocze, leśna krew” rozpoczęła się w styczniu i potrwa do końca tego roku.

RIRM

drukuj