fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Niemczech

Agata Kornhauser-Duda – towarzysząca prezydentowi podczas jego pobytu w Niemczech – wraz z Danielą Schadt, Pierwszą Damą Niemiec, spotkała się z uczestnikami wymiany polsko-niemieckiej szkół gimnazjalnych. Panie wyraziły nadzieję, że współpraca młodzieży nadal będzie jednoczyć nasze narody.

Po zakończeniu konferencji z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, w której udział wzięły Pary Prezydenckie Polski i Niemiec, Agata Kornhauser-Duda, w towarzystwie Danieli Schadt, udała się do Instytutu Polskiego.

Tam Panie spotkały się z uczestnikami wymiany polsko-niemieckiej szkół gimnazjalnych. Uczniowie opowiedzieli o tym, czego doświadczają podczas wspólnych aktywności i co najbardziej podoba im się w kraju sąsiadów.

Agata Kornhauser-Duda podzieliła się zaś z młodzieżą swoimi doświadczeniach związanych z nauczaniem języka niemieckiego i wspominała wymiany polsko-niemieckie uczniów, które sama organizowała, będąc nauczycielką w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

Pierwsze Damy podkreśliły znaczenie takich inicjatyw w nauce języków i w integracji różnych narodowości.

RIRM/prezydent.pl


fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

drukuj