fot. PAP/EPA

Afganistan: 158 osób odleciało z Kabulu kolejnym cywilnym samolotem

158 osób opuściło Kabul w piątek wieczorem samolotem katarskich linii lotniczych. Był to drugi lot cywilny ze stolicy Afganistanu po tym, jak 30 sierpnia zakończyła się obsługiwana przez żołnierzy akcja ewakuacyjna z tego kraju.

Samolot, który odleciał z Kabulu, wylądował w Katarze. Na jego pokładzie byli Amerykanie, Niemcy, Kanadyjczycy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie i Mauryjczycy. Ponadto drogą lądową Afganistan opuściło 13 osób, w tym dwóch Amerykanów, ale nie wiadomo, przez które przejście miało miejsce przekroczenie granicy.

Pierwszy lot cywilny z Kabulu, który był także obsługiwany przez linie katarskie, odbył się w czwartek. Wówczas z Afganistanu odleciało ok. 200 osób, w tym Amerykanie, posiadacze zielonych kart oraz Niemcy, Węgrzy i Kanadyjczycy.

Wiadomość o planowanym odlocie katarskiego samolotu przyciągnęła na lotnisko w Kabulu setki Afgańczyków, którzy liczyli na możliwość opuszczenia kraju. Strzegący lotniska talibowie nie dopuszczali jednak nikogo w pobliże bram portu lotniczego.

„Jeśli nie mogę odlecieć, zabij mnie” – mówiła do talibskich strażników kobieta, która przyszła na lotnisko ze swoimi dziećmi.

„Jestem talibem, ale nie zabijam ludzi, nie po to tu jestem” – usłyszała w odpowiedzi od jednego ze strażników.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl