Afgańczycy próbowali nielegalnie wjechać do Polski

Dwóch obywateli Afganistanu zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Ukryci w wewnątrz tira usiłowali nielegalnie wjechać do Polski – poinformowała dziś rzecznik BOSG w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor.

„Około północy w poniedziałek na parkingu w Wyżnem k. Strzyżowa (Podkarpackie) kierowca tira jadącego z Serbii usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy jego pojazdu. Natychmiast powiadomił policję. Na miejscu też pojawili się funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka i Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa, bowiem tir posiadał nienaruszone plomby celne” – powiedziała mjr Elżbieta Pikor.

Po otwarciu naczepy okazało się, że wewnątrz tira, gdzie przewożono palety z winem, znajdują się dwaj młodzi mężczyźni. Byli to 19-letni obywatele Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy, jeszcze na terytorium Serbii, ukryli się w tirze przewożącym wino.

„Celem ich podróży miały być Niemcy. Nie posiadali dokumentów, ani pieniędzy” – podkreśliła rzecznik.

Zaznaczyła, że obecnie wyjaśniane są okoliczności przekroczenia granicy. Jak dodała, trwa też procedura mająca na celu umieszczenie zatrzymanych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

PAP/RIRM

drukuj