fot. PAP

Aerofłot zawiesza połączenie lotnicze Kraków – Moskwa 

Rosyjski narodowy przewoźnik Aerofłot zdecydował o zawieszeniu od 23 września na okres zimowy bezpośrednich lotów między Krakowem i Moskwą. Funkcjonujące od ponad dwóch lat połączenie do tej pory miało charakter całoroczny.

Jak dowiedziała się PAP w piątek w warszawskim biurze Aerofłotu, połączenie między Krakowem i Moskwą zostało wycofane z systemu rezerwacyjnego przewoźnika od 23 września, nie będzie go także w rozkładzie zimowym, który wchodzi w życie 26 października. Nie wiadomo, czy loty wrócą wraz z przyszłorocznym rozkładem letnim.

Loty między Krakowem i Moskwą rozpoczęły się w kwietniu 2012 roku. Doprowadzenie do ich uruchomienia było jednym z większych sukcesów krakowskiego lotniska, które jako jedyny port w Polsce – poza stołecznym Okęciem – zyskał bezpośrednie połączenie ze stolicą Rosji. Negocjacje w tej sprawie trwały kilka lat.

Loty odbywały się cztery razy w tygodniu samolotami Suchoj Superjet 100, mogącymi zabrać na pokład 75 pasażerów.

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W letniej siatce połączeń lotnisko oferuje 62 połączenia regularne i 16 czarterowych. W zeszłym roku port obsłużył prawie 3,648 mln pasażerów, czyli o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Był to najlepszy wynik w historii krakowskiego lotniska.

 

PAP 

drukuj