fot. play.google.com

„Adoptuj Życie” – 3 tys. osób włączyło się w projekt

„Adoptuj Życie” to specjalna mobilna aplikacja, za pomocą której każdy z nas może przyłączyć się do modlitwy w intencji uratowania życia dziecka zagrożonego tzw. aborcją.

Aplikację, która miała premierę 4 kwietnia, pobrało już ponad 3 tys. osób. Inicjatorem akcji jest Fundacja Małych Stópek.

Jej prezes ks. Tomasz Kancelarczyk mówi, że pomysł wyszedł od młodzieży, która podejmuje Duchową Adopcję i chciała w jakiś sposób pomóc w jej systematyczności innym. Aplikacja służy ubogaceniu modlitwy, ale również ma ona wymiar edukacyjny – dodaje.

– Poprzez cały okres dokonywania Duchowej Adopcji można obserwować, jak to dziecko zmienia się. To jest animacja graficzna. Każdego dnia poprzez włączenie odpowiedniej funkcji można zobaczyć, jak to dziecko, za które modlimy się (wiemy dobrze, że w duchowej adopcji to dziecko jest nam nieznane, ale rozwój każdego dziecka, znanego czy nieznanego, wygląda w ten sposób), wygląda na USG. Jest także echo bicia serca. Aplikacja przypomina nam o duchowej adopcji dziecka poczętego. Potwierdzenie modlitwy, a także skorzystanie z rozważań tajemnic różańca świętego, jest bardzo wiążące z tym dzieciątkiem, za które się modlimy – zwraca uwagę ks. Tomasz Kancelarczyk.

Mobilny asystent „Adoptuj Życie” jest obsługiwany przez telefony wyposażone w system Android. Aplikację można ściągnąć m.in. ze strony internetowej www.dlazycia.info.

RIRM

drukuj