ABW i SKW zajęły się sprawą grożenia żołnierzom z poligonu w Orzyszu

ABW i Służba Kontrwywiadu Wojskowego badają sprawę gróźb pod adresem polskich i amerykańskich żołnierzy ćwiczących na poligonie w Orzyszu – poinformował portal rmf24.pl.

Chodzi o maile z pogróżkami. Ich nadawca podpisuje się, jako „polski kalifat”.

Treść maili jest w języku angielskim i arabskim. Mowa jest w nich o „czarnym piątku”. Stwierdza się też, że śmierć żołnierzy będzie triumfem Państwa Islamskiego.

Bogdan Święczkowski, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zwraca uwagę, że sytuacja ta obnaża bezradność służb specjalnych.

– Różnego rodzaju środowiska, być może tytułem żartu, być może realnych gróźb, przesyłają mailowo takie informacje. Znajduje tu potwierdzenie teza, że nasze państwo jest tylko teoretyczne. Mam nadzieję, że patrioci, którzy będą kierowali w przyszłości służbami specjalnymi zadbają o to, żeby Polska była bezpieczna, a Polacy i osoby przebywające na terenie Polski nie zagrożeni żadnym atakiem. Do tego potrzebna jest zmiana systemu bezpieczeństwa narodowego, zmiana osób kierujących służbami i zmiana modelu funkcjonowania państwa – podkreśla Bogdan Święczkowski.

Ćwiczenia wojskowe Dragon-15 w Orzyszu z udziałem 7 tys. żołnierzy polskich, amerykańskich, niemieckich i brytyjskich mają się zakończyć dzisiaj.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl