fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Doniesienie do CBA na ministra Sawickiego

Środowisko weterynaryjne złożyło doniesie do CBA na ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Członkowie Porozumienia Wielkopolskiego zarzucają mu działania na szkodę państwa.

Weterynarze wskazują, że minister rolnictwa nie określił w rozporządzeniu sposobu i miejsc pobierania opłat za czynności wykonywane przez Inspekcję Weterynaryjną oraz sposobu przekazywania informacji w tym zakresie Komisji Europejskiej. Podkreślają, że straty z tego tytułu sięgają 40 mln zł rocznie.

Jak podkreśla Lech Rybarczyk, jeden z sygnatariuszy Porozumienia Wielkopolskiego weterynarze próbowali się porozumieć w tej sprawie z resortem rolnictwa, ale bezskutecznie.

– Podjęliśmy stanowisko, że zgłosimy to celem rozpatrzenia obiektywnego sprawy, ponieważ nasze wcześniejsze wystąpienia do urzędów centralnych nie przyniosły nam rozwiązań. Nie doczekaliśmy się na ten temat jakiejś konkretnej rozmowy z panem ministrem. W związku z tym złożyliśmy doniesienie w imieniu naszego porozumienia. Nie jest to wystąpienie przeciwko panu ministrowi, ale w sprawie sprawnego działania Inspekcji Weterynaryjnej – podkreśla Lech Rybarczyk.

Dwa tygodnie temu pracownicy weterynarii protestowali w Warszawie żądając podwyżek pensji i poprawy warunków pracy. 

RIRM

drukuj