Doniesienie do CBA na ministra Sawickiego

Środowisko weterynaryjne złożyło doniesie do CBA na ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Członkowie Porozumienia Wielkopolskiego zarzucają mu działania na szkodę państwa.

Weterynarze wskazują, że minister rolnictwa nie określił w rozporządzeniu sposobu i miejsc pobierania opłat za czynności wykonywane przez Inspekcję Weterynaryjną oraz sposobu przekazywania informacji w tym zakresie Komisji Europejskiej. Podkreślają, że straty z tego tytułu sięgają 40 mln zł rocznie.

Jak podkreśla Lech Rybarczyk, jeden z sygnatariuszy Porozumienia Wielkopolskiego weterynarze próbowali się porozumieć w tej sprawie z resortem rolnictwa, ale bezskutecznie.

– Podjęliśmy stanowisko, że zgłosimy to celem rozpatrzenia obiektywnego sprawy, ponieważ nasze wcześniejsze wystąpienia do urzędów centralnych nie przyniosły nam rozwiązań. Nie doczekaliśmy się na ten temat jakiejś konkretnej rozmowy z panem ministrem. W związku z tym złożyliśmy doniesienie w imieniu naszego porozumienia. Nie jest to wystąpienie przeciwko panu ministrowi, ale w sprawie sprawnego działania Inspekcji Weterynaryjnej – podkreśla Lech Rybarczyk.

Dwa tygodnie temu pracownicy weterynarii protestowali w Warszawie żądając podwyżek pensji i poprawy warunków pracy. 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl