A. Matusiewicz: sędziowie TK zachowują się jak politycy

Poseł Andrzej Matusiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości podkreśla, że przedstawiciele Trybunału Konstytucyjnego od dawna zachowują się jak politycy, a nie sędziowie.

Andrzej Matusiewicz odniósł się do informacji, opublikowanej przez portal wpolityce, o współpracy przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego i jego zastępcy Stanisława Biernata z wysłannikami Fransa Timmermansa. Co więcej, mieli oni wysłać do Brukseli instrukcję obsługi projektu Prawa i Sprawiedliwości ustawy o TK. [WIĘCEJ]

Poseł Andrzej Matusiewicz mówi, że te kontakty wpływają na postrzeganie Polski przez instytucje UE.

Myślę, że te kontakty na pewno rzutują na opinie tych ciał. Najlepszym tego przykładem była wizyta Komisji Weneckiej, gdzie sędziowie tej Komisji zadawali pytania, które również wielokrotnie były wcześniej przytaczane przez posłów Platformy Obywatelskiej. Wszystkie te opinie są jednostronne i Komisja wcale nie zmierza do tego, żeby zażegnać ten konflikt polityczny – wskazuje poseł Andrzej Matusiewicz.

Najprawdopodobniej jeszcze dziś Komisja Europejska przyjmie opinię ws. praworządności w Polsce. Komisja dała Warszawie cztery dni na rozwiązanie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Rząd PiS-u podkreśla, że postęp w kierunku rozwiązania sporu o Trybunale wymaga znacznie więcej czasu.

Przyjęcie opinii to kolejny krok rozpoczętej w styczniu wobec Polski procedury ochrony państwa prawa, której przyczyną stał się kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl