S. Piotrowicz: Kandydata PiS do TK wyróżnia wiedza prawnicza

Kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego cechuje wyróżniająca wiedza prawnicza – mówi poseł tej partii Stanisław Piotrowicz. Wczoraj rzecznik Klubu PiS Beata Mazurek poinformowała PAP, że kandydatem partii do TK jest dr hab. Michał Warciński.

Naukowiec – obecny dyrektor Biura Analiz Sejmowychmoże zastąpić prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, którego kadencja kończy się za miesiąc.

Szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, poseł PiS Stanisław Piotrowicz, zwraca uwagę, że dr Michał Warciński posiada wszelkie atuty, by zasiadać w Trybunale.

– Przede wszystkim pan dr Warciński jest tym, którego cechuje wyróżniająca wiedza prawnicza. Jest doktorem habilitowanym, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, a więc pod względem wiedzy prawniczej niekwestionowanym, jak sądzę, kandydatem. Doświadczenia w pracy Biura Legislacyjnego, może nie takie długie, ale jednak również potwierdzają kwalifikacje pana profesora – ocenia Stanisław Piotrowicz.

Poseł dodaje, że dziś największym problemem TK jest jego dotychczasowy prezes. Kadencja sędziego Andrzeja Rzeplińskiego kończy się 19 grudnia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl