fot. twitter.com

A. Macierewicz: Wciąż głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej są Niemcy

Świat precyzyjnie i dobitnie dowiedział się o tym, jak wyglądała II wojna światowa – podkreślił były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Polityk podkreślił, że wciąż głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej są Niemcy.

Wreszcie świat poznał prawdę historyczną o dramacie II wojny światowej – mówił dziś były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. W ten sposób komentował wczorajsze wystąpienia przywódców państw na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dodał, że przez lata lewicowo-liberalne rządy fałszowały historię.

– To była zgoda na to, by Polska była traktowana np. jako jeden z czynników wywołujących II wojnę światową. To była zgoda na to, żeby mówiono o polskich obozach śmierci. To była zgoda na to, by Polska była stawiana do kąta przez społeczność międzynarodową i by Niemcy mogły wybielać się w historii świata kosztem Polski – powiedział Antoni Macierewicz.

A Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej – wskazał były minister obrony narodowej.

– To tam najwięcej ukazuje się informacji o polskich obozach śmierci, to tam się robi filmy, które oskarżają polską partyzantkę – Armię Krajową o faszyzm, to tam jest ta czarna legenda i czarna propaganda obrazu polskiego – mówił polityk.

Dlatego zadośćuczynienie ze strony Niemiec powinno mieć dwa wymiary – materialny, ale też duchowy obejmujący odkłamanie informacji o Polsce nie tylko w mediach, ale także w niemieckim szkolnictwie – zaznaczył Antoni Macierewicz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl