fot. Monika Bilska

A. Macierewicz o oświadczeniu rzecznika generalnego TSUE ws. rzekomego złamania przez Polskę prawa UE: Dyslokacja uchodźców w naszym kraju zagrażałaby bezpieczeństwu, porządkowi i ładowi społecznemu RP

Zgoda rządu PO-PSL na rozmieszczenie w naszym kraju uchodźców oznaczała przyjęcie rozstrzygnięć łamiących poczucie bezpieczeństwa Polaków – powiedział były szef MON-u Antoni Macierewicz. Dlatego rząd Zjednoczonej Prawicy nie pozwolił na jej realizację.

W tym tygodniu rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE oświadczył, że Polska, Czechy i Węgry złamały prawo Unii Europejskiej, odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji.

Polskie władze stoją na stanowisku, że ta opinia jest niesprawiedliwa, a nasz kraj nie naruszył unijnego prawa. Polska okazuje solidarność krajom, które mają problem z niekontrolowaną migracją, realizowanych jest wiele projektów pomocowych, finansowanych przez polskie państwo.

W cotygodniowym felietonie „Głos Polski”, poseł PiS-u Antoni Macierewicz przypomniał, że to Konstytucja RP jest nadrzędnym prawem w państwie polskim.

–  Wszystkie inne prawa mogą być stosowane i realizowane tylko wtedy, jeżeli są zgodne z Konstytucją RP. W tym przypadku mieliśmy oczywistą sprzeczność między decyzją Unii Europejskiej, a Konstytucją RP, ponieważ nasza konstytucja nakłada na organy państwa polskiego obowiązek zagwarantowania obywatelom RP bezpieczeństwa, pokoju i praworządności. Możliwość dyslokacji tych ludzi – z całym szacunkiem dla ich sytuacji – zagrażałaby zgodnie z orzeczeniem organów państwa Polskiego bezpieczeństwu, porządkowi, ładowi społecznemu RP – akcentował pos. Antoni Macierewicz.

Węgierski rząd odrzucił opinię rzecznika TSUE. Niezliczoną ilość razy Węgry jasno deklarowały, że nie chcą stać się państwem imigracyjnym – powiedział wiceminister sprawiedliwości Węgier.

Z kolei władze Czech podkreśliły, że stanowisko rzecznika generalnego TSUE nie jest wiążące, ale jest analizowane. „Musimy poczekać na decyzję sądu, która jako jedyna, będzie wiążąca” – napisał czeski premier.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl