fot. PAP/Tomasz Gzell

A. M. Siarkowska: W Polsce znowu morduje się księży

Najpierw była agresja słowna, profanowanie symboli religijnych i bezczeszczenie miejsc kultu, a teraz doszło morderstwa kapłana – mówiła w Sejmie poseł PiS-u Anna Maria Siarkowska.   

Polityk zabrała głos w sprawie nasilających się ataków na Kościół, a także kolejnych napaści na kapłanów. Wskazała na pobitego ostatnio ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach zakonnika o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego.

Poseł Anna Maria Siarkowska z mównicy sejmowej podkreślała, że do takich tragedii w ramach prowadzonej od lat kampanii nienawiści doprowadzają m.in. skrajna lewica i ruchy proaborcyjne i LGBT.

– W Polsce znowu morduje się księży. Zaczęło się od przypisywania win w ramach odpowiedzialności zbiorowej ogółowi ludzi Kościoła. A potem? Potem zaczęło się szczucie, agresja słowna. Tego byliśmy świadkami. Potem było profanowanie symboli religijnych, szydzenie z tego, co dla Polaków najświętsze, demolowanie miejsc kultu. Potem mieliśmy również do czynienia z dehumanizacją katolików i osób duchownych. Zaczęło się również wzywanie do przemocy, a następnie same akty przemocy i agresji fizycznej, pobicia. Ale teraz doszło do tego, że 11 listopada, w Święto Niepodległości, w Siedlcach został zamordowany ksiądz, ojciec Maksymilian – akcentowała Anna Maria Siarkowska.    

To właśnie m.in. w czasie tzw. czarnych protestów organizowanych przez ruchy proaborcyjne doszło do niespotykanej dotychczas skali profanacji i bezczeszczenia kościołów oraz agresji słownej wobec kapłanów.

Co więcej – w mowę nienawiści włączają się też politycy. O „piłowaniu katolików” mówił poseł PO Sławomir Nitras. Ataków słownych wobec Kościoła broniącego dzieci nienarodzonych dopuszcza się też m.in. lewica.

RIRM

drukuj