Autorstwa Allgau - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1851128

Siedlce: W wieku 35 lat zmarł o. Adam Świerżewski. Prawdopodobną przyczyną śmierci jest pobicie

11 listopada o. Adam Świerżewski z parafii św. Maksymiliana Kolbego został pobity w siedleckim parku Aleksandria. Franciszkanina przewieziono do szpitala z ciężkimi urazami głowy. Nie udało się go jednak uratować. Zmarł w wieku 35 lat – poinformowały miejscowe media. Policja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie. Stanie się to po przeprowadzeniu sekcji zwłok i wskazaniu przyczyny śmierci.

W czwartek około godziny 20.00 jeden z przechodniów zainteresował się nieprzytomnym człowiekiem, który wcześniej prawdopodobnie był mijany przez spacerujących. Wezwana została karetka. Mężczyzna trafił do szpitala z ciężkimi urazami głowy, a około godz. 3.00 zmarł. Był to 35-letni o. Adam Świerżewski z parafii św. Maksymiliana Kolbego.

12 listopada o godz. 18.00 odbyła się Msza św. w intencji zakonnika. Franciszkanie proszą o modlitwę w intencji zmarłego brata.

„Proszę serdecznie o modlitwę za współbrata z naszego klasztoru i parafii w Siedlcach śp. o. Maksymiliana Świerżewskiego – pobitego i podźganego, który zmarł w szpitalu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen” – powiedział na łamach portalu podlasie24.pl b. proboszcz z Siedlec, o. Andrzej Kaliściak.

Policja przeprowadza dochodzenie w sprawie. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady, ale – jak informuje portal zyciesedleckie.pl – nieustalony został czas ataku na o. Adama Świerżewskiego.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl