A. Jankowski: W wyborach samorządowych będziemy decydować o tym, jak ma wyglądać ochrona życia w naszej małej ojczyźnie

Samorząd jest odpowiedzialny za kreowanie polityki zdrowotnej czy zabiegów dotyczących zdrowia. Obecna władza podpina pod to tzw. aborcję. W wyborach samorządowych będziemy decydować o tym, jak ma wyglądać ochrona życia w naszej małej ojczyźnie – powiedział Aleksander Jankowski, przewodniczący oddziału Gdańskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, na antenie Radia Maryja we wtorkowych „Aktualnościach dnia”.

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Aleksander Jankowski jest kandydatem do Rady Miasta Gdańsk. Został więc zapytany na antenie Radia Maryja o możliwości lokalnych polityków na kształtowanie polityki w kwestii obrony życia.

– Na jednej z pikiet w obronie życia nienarodzonego przyrównałem Gdańsk do swoistych wrót piekieł. (…) Najlepszym przykładem jest to, jak wyglądał akt prawa miejscowego, który niewinnie nazywano Zdrowe Love. De facto był to akt, który miał przymuszać do pewnych praktyk, jak dofinansowywanie tzw. aborcji czy (promowanie – red.) par homoseksualnych nad parami heteroseksualnymi. (…) Wbrew pozorom samorząd może bardzo wiele. Jest on odpowiedzialny za kreowanie polityki zdrowotnej czy zabiegów dotyczących zdrowia. Obecna władza podpina pod to tzw. aborcję. W wyborach samorządowych będziemy decydować o tym, jak ma wyglądać ochrona życia w naszej małej ojczyźnie – zaznaczył były wicewojewoda pomorski.

Przewodniczący oddziału Gdańskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zwrócił uwagę, że obecnie przez Sejm „przechodzą straszne projekty prawne. Najgorszy z nich został zgłoszony przez Koalicję Obywatelską. On usuwa z obiegu prawnego ustawę, która funkcjonuje od 1993 r. obligująca samorządy do finansowania takich instytucji, jak domy samotnej matki czy okna życia”.

– Przykładem jest Dom Samotnej Matki w Matemblewie, który jest instytucją prowadzoną przez Caritas. Dużym elementem jego finansowania jest budżet Miasta Gdańska. Na razie miasto jest zobligowane, żeby to robić. (…) Nawet jeśli miasto chciałoby kontynuować finansowanie okien życia czy domów samotnej matki, to w reżimie prawnym, który zostanie wprowadzony – jeżeli ustawa KO przejdzie – nie będzie mogło tego robić – podkreślił.

Aleksander Jankowski zachęcił jednocześnie wszystkich wyborców do tego, aby „patrzyli, na kogo głosują. Należy zapoznać się z kandydatami, na których chce się głosować i patrzeć, czy te osoby są wierzące, wyznają istotne wartości, jak Bóg, rodzina czy życie nienarodzone”.

– Oni nie zawsze mogą być na prominentnych listach, nawet po stronie prawicowych organizacji. Trzeba zapoznawać się z kandydaturami tych osób, sprawdzać, patrzeć na media społecznościowe. Głosujmy na katolików – zaapelował kandydat do Rady Miasta Gdańsk.

https://twitter.com/AJankowski_PL/status/1775189284749787598

Cała audycja z udziałem Aleksandra Jankowskiego dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl