fot. PAP/Paweł Supernak

A. Duda: Zadaniem władz jest budowanie dobrego klimatu wokół działalności przedsiębiorców

Zadaniem władz jest budowanie dobrego klimatu wokół działalności przedsiębiorców, także tych najmniejszych – powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak wyjaśnił, dlatego powstała idea spotkań dotyczących start-upów w Pałacu Prezydenckim, gdzie dziś odbywa się już czwarte takie spotkanie. Jego celem jest wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju.

W swoim wystąpieniu prezydent Polski powiedział, że inicjatywa już przyniosła konkretne wyniki. Dodał, że w co najmniej kilku przypadkach doszło do wdrożenia pomysłów start-upów.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał też o inicjatywie przyznawania start-upom specjalnych paszportów uprawniających do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej głowy państwa.

– To jest właśnie ten bardzo ważny element, który mogę określić mianem polityki, bo to jest jedna z polityk, które my tutaj w pałacu realizujemy. Mam nadzieję, że dzięki państwa wsparciu będziemy mogli ją nadal realizować. Mam nadzieję, że ta dzisiejsza obecność w pałacu to będzie taki czas, który państwo uznacie absolutnie za czas zyskany, bo po tych wystąpieniach, które za moment będziemy mogli zobaczyć, będzie jeszcze dłuższy czas na to, żeby spokojnie porozmawiać w kuluarach, żeby właśnie start-upy bezpośrednio zetknęły się z tymi, którzy być może ich potrzebują – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zachęcił również do większego wykorzystania przez Polskę środków na badania i rozwój z Unii Europejskiej, które znajdą się w przyszłej perspektywie finansowej.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim biorą udział członkowie zarządów i kadra odpowiedzialna za obszar innowacji z ponad 30 firm prywatnych i spółek Skarbu Państwa oraz przedstawiciele 70 start-upów.

Na scenie zaprezentowało się 5 polskich firm. Przedstawiły one swoje dotychczasowe doświadczenia i oczekiwania wobec przyszłej współpracy ze start-upami.

RIRM

drukuj