A. Duda chce zwołać Zgromadzenie Narodowe 5 grudnia

Prezydent Andrzej Duda chce zwołania Zgromadzenia Narodowego na 5 grudnia. Odpowiedni wniosek w tej sprawie prezydent skierował do Sejmu.

We wskazanym terminie prezydent chce wygłosić orędzie przed połączonymi izbami parlamentu w związku z obchodami 100-lecnia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Termin zwołania Zgromadzenia nie jest przypadkowy. 5 grudnia przypada 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jest to doskonała okazja do zainaugurowania obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział prezydencki minister Krzysztof Łapiński

– To jest dzień, w którym przypada 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego i w tym dniu prezydent chciałby zainaugurować uroczyste obchody stulecia niepodległości. Kulminacją tych obchodów będzie oczywiście 11 listopada 2018 roku, ale chcemy, aby to wydarzenie było obchodzone przez cały rok w różnych miejscach kraju. Warto zacząć takim momentem, jakim jest Zgromadzenie Narodowe – podkreślił Krzysztof Łapiński.

W przyszłym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizacją obchodów zajmuje się Komitet Narodowych Obchodów powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl