A. Bielan: UE dwóch prędkości – posumowanie kadencji Donalda Tuska

Unia Europejska różnych prędkości – to dobre podsumowanie kadencji Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej – powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

W poniedziałek przywódcy Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii na szczycie w Wersalu pod Paryżem opowiedzieli się za Unią Europejską różnych prędkości. Ma to pozwolić pewnym krajom członkowskim na szybszą integrację w wybranych dziedzinach.

Wicemarszałek Senatu Adama Bielan wskazywał dziś w „Programie Pierwszym” Polskiego Radia, że to pod okiem Donalda Tuska doszło do tego rodzaju odpowiedzi na kryzysy europejskie. Senator zaznaczył, że Tusk nie zabrał głosu w tej sprawie.

Donald Tusk milczy. Jak zwykle w takich trudnych dla siebie sprawach schował on głowę w piasek. Donald Tusk przeniósł do Brukseli swoją metodę z Polski nie narażania się, dlatego że cokolwiek by powiedział na temat Europy różnych prędkości, to komuś by się naraził. Albo naraziłby się Włochom, Francuzom, albo Grupie Wyszehradzkiej. Pytanie, czy Polska czy Unia Europejska potrzebuje na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej człowieka, który dba o „ciepłą wodę” w Brukseli – powiedział Adam Bielan.

Po południu w Brukseli rozpoczyna się szczyt, na którym unijni przywódcy mają podjąć decyzję ws. obsady stanowiska szefa Rady Europejskiej.

O reelekcję ubiega się dotychczasowy przewodniczący rady Donald Tusk. Polski rząd oficjalnie zgłosił na to stanowisko kandydaturę byłego eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl