fot.twitter.com/AdamBielan

A. Bielan: Prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni zaprezentujemy nasze listy do PE

W ciągu najbliższych tygodni prawdopodobnie zaprezentujemy listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego; wcześniej przedstawimy nasze propozycje programowe na cały rok i kolejną kadencję, również w wyborach parlamentarnych – zapowiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Adam Bielan był pytany w TVP Info, jaki jest obecnie plan dla Zjednoczonej Prawicy na wybory.

„My najpierw przedstawimy nasze propozycje programowe na cały ten rok i kolejną kadencję, również w wyborach sejmowych. Później oczywiście będziemy się koncentrować na najbliższych wyborach, oczywiście bardzo ważnych, do Parlamentu Europejskiego. Warto uświadamiać Polakom, jak ważne są to wybory, bo cieszą się one najniższą frekwencją” – powiedział Adam Bielan.

Jak podkreślił wicemarszałek Senatu, „70-80 proc prawa obowiązującego w Polsce jest stanowiona w PE”.

„Więc jest bardzo ważne, by wybrać dobrą reprezentację w wyborach do europarlamentu, polityków, którzy będą twardo zabiegać o nasze interesy, ale którzy są też kompetentni, znają języki, są przygotowani, by pełnić tę funkcję” – zaznaczył wicemarszałek Senatu.

„My z całą pewnością wystawimy bardzo mocne listy do PE i myślę, że w ciągu pary tygodni je zaprezentujemy” – zadeklarował Adam Bielan.

Dopytywany, jakie będą zapowiadane propozycje Zjednoczonej Prawicy, czy będą bardziej nakierowane na sprawy socjalne, czy inne, Bielan odpowiedział, że „wszystkie”. Jak zauważył, do tej pory zrealizowano wiele postulatów jeśli chodzi o kwestie społeczne. Wymienił w tym kontekście program 500 plus, Mama 4 plus, czy obniżenie wieku emerytalnego.

„Myślę, że wyborcy to docenią, ale jeśli chcemy zwyciężyć w wyborach, to musimy pokazać kolejne propozycje programowe i zrobimy to w najbliższych tygodniach” – zapowiedział wicemarszałek Senatu.

Na początku lutego szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiadał, że w lutym PiS zaprezentuje pierwsze propozycje programowe przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wybory te odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych.

PAP/RIRM

drukuj