A. Adamczyk: Celem rządu jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do 2030 roku

Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu.

Minister Adamczyk podkreślił, że „kluczowym programem, za który odpowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, jest Narodowy Program Mieszkaniowy, a w nim filar Mieszkanie plus”. Zapowiedział, że pierwsze lokale budowane w ramach programu Mieszkanie plus zostaną oddane do użytku pod koniec 2018 r.

„Polska dzisiaj znajduje się w ogonie Europy, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań na tysiąc osób. Zmieniamy to” – mówił.

Przypomniał, że 11 września br. weszła w życie ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. powołująca instytucję, która już na etapie organizacji podpisuje porozumienia z samorządami i spółkami Skarbu Państwa. W tych porozumieniach wskazywane są grunty, na których mogą powstać budynki mieszkalne.

Efektem tych działań – jak zapowiedział szef MIB – będą „mieszkania dostępne szczególnie dla tych, którzy dzisiaj nie posiadają zdolności kredytowej, a ich dochody nie pozwalają im objąć mieszkań komunalnych”.

„Dla tych osób, dla tych rodzin, dla wszystkich tych potrzebujących proponujemy mieszkania na wynajem, mieszkania z dojściem do własności” – dodał.

Przypomniał, że czynsz w mieszkaniach będzie określany w wydawanym co roku rozporządzeniu Rady Ministrów.

„Będzie to czynsz bardzo atrakcyjny, czynsz konkurencyjny w stosunku do tych, które dzisiaj obowiązują na rynku wynajmu nieruchomości mieszkaniowych” – zapewnił minister Andrzej Adamczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl