80 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

Do co najmniej 80 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wczorajszego trzęsienia ziemi w południowo-zachodnich Chinach. 820 osób zostało rannych.

Dwa potężne wstrząsy o sile 5,6 w skali Richtera nastąpiły pół godziny po sobie. Zniszczyły całkowicie 6.650 domów i uszkodziły 430 tysięcy budynków. Straty szacowane są na ponad pół miliarda dolarów.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się na granicy prowincji Yunnan i Guizhou (Kuejczou). Pierwsze trzęsienie ziemi nastąpiło około godz. 5 czasu polskiego. Według amerykańskiej agencji geologicznej USGS wstrząsy były płytkie, wystąpiły na głębokości 9,8 km. Doszło też do wielu wstrząsów wtórnych. Ewakuowano 100 tysięcy ludzi, dalsze 100 tysięcy ma być ewakuowanych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl