7,5 tysiąca nauczycieli może stracić pracę

Nawet 7,5 tysiąca nauczycieli może od 1 września stracić pracę – wynika z szacunkowych danych MEN. Resort, którym kieruje minister Krystyna Szumilas, próbuje uspokajać.

         Niektórzy wychowawcy mają  przejść na emeryturę, inni pracować w szkołach niepublicznych. Związkowcy z Oświatowej Solidarności zapowiadają jednak, że w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej – powiedział Wojciech Jaranowski z  sekcji krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność

 „Ta skala jest trochę wyższa niż 7,5 tys. Chcę także zwrócić uwagę na fakt, ze przejście na emeryturę jest czasami wymuszone. Brakuje bowiem etatów. Sytuacja jest dramatyczna. W przyszłym roku szkolnym może być jeszcze gorzej, dlatego że, nowa podstawa programowa powoduje ograniczenie liczby godzin i liczby etatów” – powiedział Wojciech Jaranowski.

Mówił Wojciech Jaranowski z  sekcji krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. Związkowcy cały czas prowadzą protest przeciwko nowej podstawie programowej.

 „Jest to bardziej akcja informacyjna. Chcemy dotrzeć do rodziców, uświadomić im, że nowa podstawa programowa jest niekorzystna i odbije się na wynikach nauczania. Ale nie wykluczamy ostrzejszych form protestu. Niedawno odbyło się posiedzenie Rady Sekcji Krajowej, podczas którego ustalono, że będziemy w dalszym ciągu protestować” – powiedział Wojciech Jaranowski.
 

Wypowiedź Wojciecha Jaranowskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM 

drukuj