PAP/Artur Reszko

62 nowe samochody terenowe dla Straży Granicznej

Straż Graniczna otrzymała 62 nowe auta terenowe. Uroczystość przekazania pojazdów odbyła się dziś w Białymstoku z udziałem m.in. szefa MSWiA, Mariusza Kamińskiego.

W przemówieniu wygłoszonym podczas uroczystego przekazania Straży Granicznej 62 nowych samochodów terenowych minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński, powiedział, że wszystkie nowe pojazdy przeznaczone są do służby patrolowej i trafią na granicę Polski z Rosją, Białorusią i z Ukrainą. Ocenił, że auta będą bardzo dobrym wsparciem dla ciężkiej służby funkcjonariuszy SG.

– W Rosji, na Białorusi rządzą politycy niechętni Polsce, wrodzy Polsce, których celem jest m.in. destabilizacja sytuacji w naszym kraju. To dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej, to dzięki wam, te plany się nie udają. Codziennie udowadniacie waszą znakomitą, wzorową służbą, pełną ofiarności i poświęcenia, że nie powiodą się plany destabilizacji naszego kraju. To dzięki wam, funkcjonariuszom Straży Granicznej, polskie granice są bezpieczne – mówił szef MSWiA.

Komendant główny Straży Granicznej, Tomasz Praga, powiedział, że zakup 62 nowoczesnych samochodów terenowych jest jednym z elementów rozwoju SG. Na ten cel wydano 21 mln złotych.

Pojazdy – jak podkreślił – będą naturalnym wsparciem dla bariery inżynieryjnej na granicy z Białorusią i nowo budowanej bariery elektronicznej, która powstaje na granicy z Rosją.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl