fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: 56 nielegalnych imigrantów próbowało w piątek dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi

56 cudzoziemców próbowało w piątek dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. Wśród nielegalnych imigrantów byli m.in. obywatele Jemenu, Togo i Kuby.

W tym roku rekordowy pod względem liczby zatrzymanych cudzoziemców był miniony poniedziałek. Wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę – w Narewce.

W sobotę do godzin rannych na odcinku granicy, za którego zabezpieczenie odpowiada placówka graniczna w Dubiczach Cerkiewnych (Podlaskie), miała miejsce próba przekroczenia granicy przez grupę kilkudziesięciu osób; białoruskie służby rzucały kamieniami w polskie patrole, nikt nie przeszedł na polską stronę – podała SG na Twitterze.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1507618999286345728

Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Wcześniej, od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

W rozporządzeniu podano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do – jak napisano – eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.

Trwa budowa zapory chroniącej granicę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl