fot. PAP/EPA

Wiceminister obrony Ukrainy: mimo spadku intensywności działań wojennych, sytuacja nadal pozostaje trudna

Mimo spadku intensywności działań wojennych po stronie wroga, sytuacja pozostaje trudna i Ukraina musi przygotować się na kolejne ataki – powiedziała Anna Maliar, wiceminister obrony Ukrainy, cytowana przez agencję Ukrinform.

„Jeżeli mówimy o generalnej sytuacji na froncie, to po pierwsze, front jest olbrzymi i szeroki na 1800 kilometrów. Obecnie intensywność operacji ofensywnych wroga zmniejszyła się, ale w rzeczywistości przygotowuje się do kontynuowania tych działań. Armia rosyjska mobilizuje swoje siły i personel. Ma z tym problemy i dlatego Rosjanie zwracają się do innych krajów” – powiedziała wicemin. Anna Maliar.

„Z drugiej strony zła wiadomość jest taka, że ponieważ to robią, oznacza to, że będą kontynuować ofensywę. Taka jest nasza sytuacja i pomimo faktu, że pozostajemy silni, jest ona trudna, wymaga czasu i wysiłków wszystkich nas. Musimy o tym pamiętać” – podkreśliła wiceminister obrony Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl