By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7424020

54 żołnierzy ugandyjskich zabitych przez islamistów w Somalii

54 żołnierzy ugandyjskich wchodzących w skład sił pokojowych, zginęło w Somalii podczas ataku na bazę wojskową radykalnych islamistów z organizacji Asz-Szabab – poinformował w sobotę prezydent Ugandy Yoweri Museveni.

Yoweri Museveni dodał, że w rezultacie zaciętych walk żołnierze ugandyjscy odbili bazę z rąk islamistów.

Islamiści zaatakowali bazę w miejscowości Bulamerer, odległą o ok. 130 km na południowy zachód od stolicy Somalii – Mogadiszu, w ub. piątek.

Żołnierze ugandyjscy wchodzą w skład sił pokojowych Unii Afrykańskiej.

Asz-Szabab to somalijska radykalna organizacja terrorystyczna, od 2012 formalnie podporządkowana Al-Kaidzie. Ugrupowanie liczy 14 tysięcy bojowników, którzy walczą od 2006 r. z prozachodnim rządem Somalii o przejęcie władzy, wprowadzenie prawa szariatu i ustanowienie kalifatu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl