50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

W Polsce obchodzimy dziś po raz 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym roku hasłem wybranym przez Ojca Świętego Franciszka jest „Komunikacja i Miłosierdzie – owocne spotkanie”.

Medioznawca dr Hanna Karp, mówiąc o współczesnych mediach i ich misji podkreśla, by rozsądnie dobierać proponowane przez nie treści. Ekspert wskazuje też na wielką rolę mediów katolickich.

– Podstawową zasadą jest to, że media dają przekaz, który nie godzi w dekalog, Ewangelię, nauczanie Kościoła – to jest bardzo istotne. Dzisiaj ten aspekt zaciera się w natłoku różnego rodzaju mediów komercyjnych, które mają atrakcyjny charakter i swoją formą potrafią przyciągać odbiorców. Tutaj zwracam uwagę na prawdę, którą głosi Kościół – ona jest zawarta w mediach katolickich – zaznacza Hanna Karp.

W orędziu na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Ojciec Święty zachęca do refleksji na temat relacji między komunikacją a miłosierdziem. WIĘCEJ

Papież Franciszek apeluje do tworzących media oraz tych, którzy z nich korzystają, by troszczyli się o pozytywne relacje miłosierdzia między rodzinami, grupami społecznymi i narodami.

Ten dzień to również okazja do modlitwy za pracowników mediów oraz wsparcia mediów katolickich.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl