fot. flickr.com

37 osób aresztowanych we Włoszech i Niemczech w antymafijnej operacji

37 osób zostało aresztowanych w środę we Włoszech i w Niemczech w czasie wielkiej operacji przeciwko mafii sycylijskiej – podali przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości w Rzymie. Skonfiskowano majątek cosa nostra o wartości 11 milionów euro.

W akcji przeciwko sycylijskiemu klanowi Rinzivillo, mającemu swą kolebkę w mieście Gela na wyspie, uczestniczyło ponad 600 funkcjonariuszy Gwardii Finansowej, policji i karabinierów. Współpracowali oni z niemiecką policją.

Aresztowań dokonano na Sycylii, a także w innych regionach Włoch, dokąd przenieśli się mafiosi cosa nostra, między innymi w Lombardii, Piemoncie, Emilii-Romanii i w stołecznym Lacjum oraz w Kolonii w Niemczech, gdzie prowadzili interesy. Wśród zatrzymanych jest adwokat z Rzymu i dwóch karabinierów podejrzanych o powiązania z gangiem. Według śledczych przekazywali oni poufne informacje gangsterom z cosa nostra.

Dochodzenie pozwoliło ustalić, że klan Rinzivillo kontrolował wielki targ warzywno-owocowy w rejonie Wiecznego Miasta, gdzie zaopatruje się większość przedstawicieli branży spożywczej.

Rozbity mafijny klan zajmował się procederem handlu narkotykami, a zyski z niego lokował w nieruchomościach i działalności gospodarczej.

PAP/RIRM

drukuj