fot. PAP/Jacek Bednarczyk

32 diecezjalne Światowe Dni Młodzieży: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” – pod takim hasłem odbędą się dzisiaj diecezjalne 32. Światowe Dni Młodzieży. Wydarzenie gromadzi co roku tysiące młodych ludzi. Na uczestników czekają m.in.: sztuki teatralne i warsztaty muzyczne. W wielu miastach obchody będą trwały kilka dni.

Jak podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, obchodom będzie towarzyszyć orędzie Ojca Świętego Franciszka.

Papież Franciszek wskazuje na Matkę Bożą, która nie należała do młodzieży „kanapowej”. Pomagała krewnej Elżbiecie, nie marudziła i bardzo dobrze znała Pismo Święte. Papież zachęca również do wieczornego dziękowania za każdy dzień i piszę piękne słowa: „Perła rodzi się z rany ostrygi, to znaczy, że Jezus może uzdrowić nasze serca, przekształcając nasze rany w perły” – powiedział  ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Światowe Dni Młodzieży ustanowił Ojciec Święty Jan Paweł II w 1985 r. Papież Polak zaproponował, by odbywały się one co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym przez niego miejscu jako spotkanie międzynarodowe.

RIRM

drukuj