fot. pixabay.com

31 sierpnia (poniedziałek) upłynie termin składania wniosków o zwrot części podatku akcyzowego od paliwa rolniczego

W poniedziałek 31 sierpnia upłynie termin składania wniosków o zwrot części podatku akcyzowego od paliwa rolniczego. Dotyczy to okresu od 1 lutego do 31 lipca bieżącego roku.

Wniosek wraz z fakturami VAT, lub ich kopiami, należy złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych. W tym roku budżet na ten cel wyniesie blisko 1 mld 180 mln złotych.

– Dopłata do jednego litra zakupionego paliwa wynosi 1 złoty. Na hektar jest przyznanych 96 litrów. Możemy sobie policzyć, że na rok to jest ok. 100 zł na hektar dodatkowej dopłaty. Drugi rok działa także dopłata do hodowli. Ci, którzy mają hodowle bydła, otrzymują dodatkowo dopłaty do sztuki. To jest 30 litrów paliwa na sztukę bydła, więc znaczna kwota. To też są dodatkowe pieniądze. Jest to 1 mld 200 mln w skali kraju, więc pokaźna pomoc dla rolnictwa – powiedział Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Środki będą wypłacane od 1 do 30 października 2020 roku gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

 

RIRM

drukuj