fot. flickr.com

31 lipca odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu

31 lipca odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu – poinformowano w środę po posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Sejm ma zająć się m.in. projektem uchwały z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Posiedzenie Sejmu ma rozpocząć się w przyszłą środę o g. 12.00. Posłowie mają zająć się m.in. projektem uchwały z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – poinformowali dziennikarzy w Sejmie wicemarszałkowie Ryszard Terlecki (PiS) i Małgorzata Kidawa-Błońska (PO-KO).

Terlecki pytany o planowany wcześniej w porządku obrad wybór nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli, poinformował, że „jeżeli wpłynie kandydatura na prezesa NIK, to także tym Sejm będzie się zajmował”. Kidawa-Błońska powiedziała, że „chyba jeszcze nie została złożona żadna kandydatura” na funkcję prezesa NIK.

Oceniła, że zaplanowane na dodatkowe posiedzenie punkty, „to są sprawozdania komisji, które mogły być zgodnie z planem robione w innym terminie”.

„To powoduje, że ja spodziewam się, że na tym posiedzeniu będą kolejne ustawy wprowadzone przez rząd, o których jeszcze nie wiemy” – powiedziała Kidawa-Błońska.

Nie wykluczyła, że jeśli Senat wprowadzi poprawki do ustawy, która zakłada przyznanie świadczenia uzupełniającego w kwocie 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji, Sejm w przyszłą środę też się nimi zajmie. Posiedzenie Senatu zaplanowane jest w dniach 31 lipca-2 sierpnia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl