3 Podkarpacka Brygada Ochrony Terytorialnej szkoli absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych

Żołnierze 3 PBOT prowadzą w Jarosławiu szkolenie przygotowawcze dla absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Ćwiczenia zakończą się 7 lipca bieżącego roku, kiedy uczestnicy złożą uroczystą przysięgę wojskową na terenie 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu.

26 czerwca bieżącego roku na terenie 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu rozpoczęło się szkolenie absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, którzy odbywają skróconą służbę przygotowawczą. Otwiera ona  im drzwi do wykonania pierwszego kroku umożliwiającego wstąpienie do Wojska Polskiego.

Zajęcia taktyczne odbywają się na przykoszarowych obiektach szkoleniowych w Jarosławiu, strzelania bojowe na strzelnicy w Maleniskach, a specjalistyczne i sprawdzające żołnierze 3 PBOT prowadzą na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

Instruktorzy kładą nacisk na naukę przez absolwentów praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy. Dowódcy zwracają uwagę na naukę praktycznych umiejętności prowadzenia ognia z karabinka GROT. W przededniu przysięgi wojskowej żołnierze odbędą egzamin końcowy po wyznaczonej „pętli taktycznej”.

67 absolwentów uroczyste słowa roty przysięgi wojskowej na sztandar 3 PBOT wypowiedzą 7 lipca o godz. 12.00 w Jarosławiu przy ul. 3-go maja.

Trwające szkolenie jest efektem pracy Biura ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które promuje służbę w Wojsku Polskim, wprowadzając szkolenie ochotników z organizacji proobronnych i klas o profilu wojskowym.

 

kpt. Witold Sura/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl