282. rocznica powstania zakonu redemptorystek

13 maja 1731 roku, w Zesłanie Ducha Świętego, w Scala we Włoszech, niedaleko Neapolu powstał Zakon Sióstr Redemptorystek (Zakon Najświętszego Odkupiciela). Jest to akon kontemplacyjny, będący żeńską gałęzią Podwójnego Instytutu. 

W jednym z listów założycielka zgromadzenia Maria Celeste napisała do św. Alfonsa Liguori:

„Pewnego ranka, po Komunii św., kiedy dusza moja jak zwykle trwała w miłosnym odpoczynku w moim Jezusie, wypełniło ją światło i zobaczyłam Mamę Maryję… Mój Oblubieniec, Jezus dokonał aktu ofiarowania wszystkich dusz tego Instytutu swojej ukochanej Matce, przekazując je Jej jako swoje umiłowane córki, a Ona przyjęła je z wielką miłością…”

Jak napisały siostry redemptorystki na swojej stronie internetowej – bracia redemptoryści są misjonarzami i głoszą obfite odkupienie najbardziej potrzebującym, a one trwają ciągle w tym samym miejscu, w klauzurze, aby promieniować na cały świat miłością i modlitwą.

„Wszystko, czym żyjemy i co robimy pragniemy uczynić radosnym darem-modlitwą za tych wszystkich, których Jezus umiłował i my miłujemy. Modląc się za cały świat, szczególną cząstkę modlitwy rezerwujemy właśnie za naszych braci redemptorystów, aby ich życie było podobne do Jezusowego, a głoszenie Ewangelii miało Jego moc. Chcemy, aby nasza modlitwa była dla nich również naszym wyrazem wdzięczności za to, że włożyli wiele starań i trudu, aby w Polsce powstał klasztor redemptorystek” – napisały siostry.

Siostry dzielą się doświadczeniem Boga, drogą modlitwy i budowania wspólnoty. Na znak miłości noszą bordowe habity.

Klasztory sióstr redemptorystek są obecnie na wszystkich kontynentach. Jest ich około 50.

RIRMredemptorystki.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl