fot. Fala Życia

26 marca odbędzie się II edycja kampanii Fala Życia

21 marca to dzień osób z zespołem Downa. Kilka dni później, 25 marca, przypada Dzień Świętości Życia. To dwie okazje, których świętowanie chce połączyć Fala Życia. Społeczny ruch pro-life 26 marca organizuje drugą edycję kampanii, w ramach której chce uświadamiać Polaków w kwestiach pro-life.

26 marca ruch Fala Życia chce przeprowadzić w polskich miastach drugą edycję kampanii oraz kwestę. W ramach tych działań organizatorzy chcą dotrzeć do Polaków z pozytywnym przekazem związanym z pro-life.

„Chcemy uświadamiać Polaków, że każde życie ma znaczenie! Nasza kampania to nie tylko działania informacyjne, ale przede wszystkim realne wsparcia najbardziej potrzebujących. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin Osób z Zespołem Downa >>Ukryty Skarb<<” – mówią organizatorzy.

Za zebrane pieniądze ruch opłaci m.in.: zajęcia logarytmiczne,  sportowe, terapeutyczne; wsparcie dla rodziców i opiekunów,  konsultacje telefoniczne czy konsultacje z logopedą i pedagogiem specjalnym.

Ruch społeczny Fala Życia został zainicjowany przez grupę młodych ludzi, których celem jest promowanie postawy pro-life.

Obrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci to nie tylko walka z tzw. aborcją. Postawa pro-life wyraża się przez wiele aktywności, jak np. wspieranie niepełnosprawnych, starszych czy rodzin w trudnych sytuacjach  życiowych; edukacja w zakresie biologii czy etyki, promowanie zdrowego trybu życia oraz dbanie o rozwój psychiczny i fizyczny.

Więcej można dowiedzieć się na stronie www.falazycia.pl.

pdf

Fala Życia

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl