25 listopada PSL ogłosi program na wybory samorządowe

25 listopada w Kraśniku Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosi program na wybory samorządowe; 16 grudnia zaprezentuje kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów – zapowiedział dziś prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Mamy dość dużo chętnych kandydatów do startu w wyborach – i na wójtów, i na burmistrzów, i na radnych. Przygotowujemy się. 25 listopada ogłosimy nasz program na wybory samorządowe. Zrobimy to w Kraśniku, w Polsce lokalnej. Później prezentacja kandydatów 16 grudnia, pewnie na wójtów, burmistrzów i prezydentów, bo to jest ten etap ważny, który już trzeba rozpocząć” – poinformował w Polsat News Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pytany, czy obawia się zmian w ordynacji wyborczej zapowiadanej przez Prawo i Sprawiedliwość, lider PSL powiedział, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest przygotowane na każdą ewentualność.

„Jesteśmy gotowi do każdego kształtu ordynacji wyborczej, bo wiemy, że to zależy dzisiaj od Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślił.

Jak dodał obecna ordynacja nie jest zła.

„Wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość robi (te zmiany) tylko i wyłącznie po to, żeby wygrać, a nie żeby reprezentacja Polski lokalnej była lepiej wyłaniana” – wskazał polityk.

Jego zdaniem Prawu i Sprawiedliwości chodzi o grę polityczną i ustawianie warunków pod siebie.

„To jest gra nie fair, ale my się do niej przygotowujemy najlepiej jak można, bo wiemy, że takie warunki mogą być” – powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

O toczących się w Prawie i Sprawiedliwości pracach nad zmianami w ordynacji napisał w środę „Dziennik Gazeta Prawna”. Według informacji gazety wśród rozważanych przez partię rozwiązań są m.in. przywrócenie ordynacji proporcjonalnej w wyborach do rad gmin, zakaz kandydowania do dwóch szczebli samorządu jednocześnie oraz wymiana kadrowa w Państwowej Komisji Wyborczej.

PAP/RIRM

drukuj