fot. Monika Bilska

23 stycznia spotkanie UE-Rosja w Parlamencie Europejskim

23 stycznia w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie parlamentarnej delegacji Unia Europejska-Rosja. Trwają przygotowania do tego wydarzenia.

Mając na uwadze sprawę implementacji porozumień mińskich odnośnie uregulowania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w regionie Donbasu, ostatnią decyzję szefów rządów i głów państw Unii Europejskiej o przedłużeniu sankcji ekonomicznych nałożonych na Federację Rosyjską o kolejne sześć miesięcy oraz postawę Władimira Putina wobec Polski i świata, prowadzone są dyskusje zarówno w naszym kraju, jak i Parlamencie Europejskim co do tego, w jaki sposób należy prowadzić politykę z tym państwem. W Brukseli trwają przygotowania do rozmów na szczeblu delegacji Unia Europejska–Rosja.

– Toczy się taka cicha dyskusja w Brukseli co do dalszego przedłużenia sankcji wobec Rosji. W grudniu te sankcje zostały przedłużone o kolejne pół roku, jak zwykle już od sześciu lat. Jest bardzo prawdopodobne, że w czerwcu znowu o te sześć miesięcy one będą dalej przedłużone, natomiast co będzie w grudniu? Rozmawiałem z premierem Morawieckim i nie jest to wcale oczywiste. Coraz większa jest liczba państw, które chcą te sankcje wobec Federacji Rosyjskiej zawiesić, ograniczyć, zamrozić, a nawet w ogóle znieść. Inne zdanie ma Polska i kraje bałtyckie. Na razie mamy poparcie tych największych państw, natomiast czy one będą utrzymane za jedenaście miesięcy, tego jeszcze nie wiemy – wskazał eurodeputowany Ryszard Czarnecki.

Już w przyszłym tygodniu w Strasburgu ma odbyć się debata na temat zniekształcania europejskiej historii oraz pamięci o II wojnie światowej.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl